Organization Calendar (Dresden Minor Hockey)

PrintOrganization Calendar
<< PrevFeb 17, 2019-Mar 09, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Feb 17Feb 18Feb 19Feb 20Feb 21Feb 22Feb 23
PeeWee LL Maroon - Frank Dymock Tournament
Tyke - Southpoint Minor Hoceky Winter Classic (8354)
Atom LL Maroon - Frank Dymock Classic
Tyke
9:00 AM
@ Petrolia Oilers 1
Watford [T54]
PeeWee LL White
3:00 PM-3:50 PM
Practice
Atom LL White
4:00 PM
vs. Southwest Bullets White
Atom Rep
4:30 PM
@ Cayuga Stars
Cayuga [O-ADD-Q1-3]
Bantam Rep
5:15 PM-6:20 PM
Practice
Bantam LL
6:30 PM
vs. West Lorne Comets
Bantam Rep
4:00 PM-4:50 PM
Practice
Novice LL
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Atom Rep
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Novice Rep
7:00 PM
vs. South Huron Sabres
PeeWee Rep
8:10 PM-9:20 PM
Practice
Midget LL Maroon & Midget LL White
9:30 PM-10:50 PM
Shared Practice
I.P. (Initiation Program)
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Atom LL Maroon
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Atom LL White
5:30 PM-6:20 PM
Practice
Midget LL Maroon
6:30 PM
vs. Southwest Bullets
PeeWee Rep
7:00 PM
@ South Kent Lightning
Ridgetown [SH-PW-SE6]
Novice Rep
8:00 PM
@ South Huron Sabres
Stephen Township [SH-NOV-SC3]
Tyke
5:00 PM-5:50 PM
Practice
PeeWee LL Maroon
6:00 PM
vs. Mooretown Jr. Flags 2
Bantam LL
7:05 PM
@ West Lorne Comets
Midget Rep
8:00 PM
@ Alvinston
Midget LL White
9:30 PM
@ Wallaceburg Lakers 2
Wallaceburg [MCH13]
Pre-School
7:00 AM-7:50 AM
Practice
I.P. (Initiation Program)
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Tyke
9:30 AM
@ Wallaceburg Lakers
PeeWee LL White
9:50 AM
vs. PeeWee LL Maroon
Novice LL
11:00 AM
@ South Kent Lightning
Blenheim [NCO08]
Novice Rep
11:15 AM
vs. South Huron Sabres
Atom Rep
12:25 PM
vs. Cayuga Stars
PeeWee Rep
2:45 PM
@ Belmont Rangers
Belmont [SH-PW-SE2]
Midget Rep
3:00 PM-4:10 PM
Practice
Atom LL White
4:30 PM
@ Southwest Bullets Blue
Glencoe [ACH10]
Bantam LL
5:45 PM
vs. Mooretown Jr. Flags 2
Midget LL White
7:25 PM
vs. Mooretown Jr. Flags
Feb 24Feb 25Feb 26Feb 27Feb 28Mar 01Mar 02
Tyke - Tyke / Inititation Jamboree (8806)
Tyke
3:00 PM-3:40 PM
Practice
PeeWee Rep
3:50 PM
vs. South Kent Lightning
Atom Rep
4:40 PM
@ Cayuga Stars
Cayuga [O-ADD-Q1-5]
Atom LL White
5:10 PM
vs. West Lorne Comets
Midget Rep
5:30 PM
@ Alvinston
PeeWee LL Maroon
6:25 PM-7:20 PM
Practice
Novice Rep
7:00 PM
@ South Huron Sabres
Stephen Township [SH-NOV-SC1]
Bantam LL
8:00 PM-9:20 PM
Practice
Bantam Rep
4:00 PM-4:50 PM
Practice
Novice Rep
5:00 PM-5:50 PM
Practice
PeeWee Rep
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Atom Rep
7:00 PM
vs. Cayuga Stars
Midget Rep
8:00 PM
vs. Alvinston
Midget LL Maroon
9:30 PM
vs. Midget LL White
I.P. (Initiation Program)
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Novice LL
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Atom LL Maroon
5:00 PM-5:50 PM
Practice
PeeWee LL White
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Atom LL White
6:50 PM
vs. Southwest Bullets Blue
Tyke
5:00 PM-5:50 PM
Practice
PeeWee LL Maroon
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Midget LL White
8:40 PM
@ Southwest Bullets
Midget LL Maroon
9:30 PM
@ Wallaceburg Lakers 2
Wallaceburg [MCH17]
Novice LL
10:10 AM
@ Petrolia Oilers
Greenwood [NCO10]
Atom LL Maroon
12:00 PM
@ South Kent Lightning 1
Blenheim [ACA11]
Atom LL White
3:20 PM
@ Southwest Bullets White
Glencoe [ACH14]
PeeWee LL Maroon
5:05 PM
@ Mooretown Jr. Flags 2
MSC (Rink 2) [PCO12]
Bantam LL
6:20 PM
@ Mooretown Jr. Flags 2
MSC (Rink 2) [BCO12]
Mar 03Mar 04Mar 05Mar 06Mar 07Mar 08Mar 09
Novice Rep - Gordie Hymers Memorial Tournament
Bantam LL
12:00 PM
@ South Kent Lightning
Ridgetown [BCO14]
Tyke
3:00 PM
vs. Petrolia Oilers 2
Midget LL Maroon
5:00 PM
vs. Mooretown Jr. Flags
Novice LL
5:30 PM
@ South Kent Lightning
Blenheim [NCO12]
Midget LL White
6:30 PM
vs. Wallaceburg Lakers 2
PeeWee LL Maroon
7:20 PM
@ Petrolia Oilers
Greenwood [PCO14]
Midget Rep
4:00 PM-5:00 PM
Practice
Novice Rep
5:10 PM-6:10 PM
Practice
Atom Rep
6:10 PM-7:00 PM
Practice
PeeWee Rep
7:10 PM-8:10 PM
Practice
Bantam Rep
8:20 PM-9:20 PM
Practice
Midget LL Maroon & Midget LL White
9:30 PM-10:50 PM
Shared Practice
I.P. (Initiation Program)
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Novice LL
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Atom LL Maroon
5:00 PM-5:45 PM
Practice
Atom LL White
5:45 PM-6:30 PM
Practice
PeeWee LL White
6:40 PM
vs. Wallaceburg Lakers
Tyke
5:00 PM-5:50 PM
Practice
PeeWee LL Maroon
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Novice LL
6:00 PM
@ West Lorne Comets
Pre-School
7:00 AM-7:50 AM
Practice
I.P. (Initiation Program)
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Atom LL Maroon
10:00 AM
vs. Wallaceburg Lakers 1
PeeWee LL Maroon
1:40 PM
vs. Wallaceburg Lakers
Bantam LL
3:05 PM
@ West Lorne Comets
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Printed from dresdenminorhockey.com on Tuesday, February 19, 2019 at 8:07 AM