Ken Houston Memorial Agricultural Centre, Venues (Dresden Minor Hockey)

PrintVenue Calendar
<< PrevJanuary, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Dec 23Dec 24Dec 25Dec 26Dec 27Dec 28Dec 29
2018-2019
Tyke
3:00 PM
vs. Mooretown Jr. Flags
[T28]
2018-2019
Midget LL White
W (4-0)
4:00 PM
vs. Wallaceburg Lakers 1
[M78]
2018-2019
Atom Rep
W (5-4)
5:30 PM
vs. Lambeth Lancers
[A132]
2018-2019
Midget LL Maroon
L (0-4)
6:40 PM
vs. Wallaceburg Lakers 2
[M79]
2018-2019
Novice Rep
5:00 PM-5:50 PM
Practice
2018-2019
PeeWee LL Maroon
6:00 PM-6:50 PM
Practice
2018-2019
PeeWee Rep
7:00 PM-7:50 PM
Practice
2018-2019
Tyke
5:00 PM-5:50 PM
Practice
2018-2019
PeeWee LL Maroon
6:00 PM-6:50 PM
Practice
2018-2019
Pre-School
7:00 AM-7:50 AM
Practice
2018-2019
I.P. (Initiation Program)
8:00 AM-8:50 AM
Practice
2018-2019
Novice LL
L (0-3)
9:00 AM
vs. Petrolia Oilers
[N62]
2018-2019
Atom LL White
W (4-0)
10:00 AM
vs. South Kent Lightning 2
[A109]
2018-2019
PeeWee LL Maroon
11:15 AM-12:15 PM
Practice
2018-2019
Atom LL Maroon
T (5-5)
12:25 PM
vs. Southwest Bullets White
[A110]
2018-2019
I.P. (Initiation Program)
1:40 PM
vs. TBD
[EXHIP01]
2018-2019
PeeWee Rep
3:00 PM-4:10 PM
Practice
2018-2019
Bantam LL
W (5-1)
4:20 PM
vs. West Lorne Comets
[B71]
2018-2019
Midget LL White
T (3-3)
5:45 PM
vs. Wallaceburg Lakers 2
[M83]
2018-2019
Midget LL Maroon
W (10-2)
7:25 PM
vs. South Kent Lightning 2
[M84]
Dec 30Dec 310102030405
2018-2019
Tyke
3:00 PM
vs. South Kent Lightning 1
[T30]
2018-2019
Novice LL
L (0-2)
4:00 PM
vs. South Kent Lightning
[N03]
2018-2019
PeeWee LL White
W (7-3)
5:10 PM
vs. Mooretown Jr. Flags 2
[P104]
2018-2019
Atom LL White
W (7-0)
6:30 PM
vs. Wallaceburg Lakers 2
[A06]
2018-2019
Bantam LL
7:40 PM-8:50 PM
Practice
2018-2019
I.P. (Initiation Program)
6:00 PM-6:50 PM
Practice
2018-2019
Novice LL
7:00 PM-7:50 PM
Practice
2018-2019
Atom LL Maroon
5:00 PM-5:50 PM
Practice
2018-2019
Atom LL White
6:00 PM-6:50 PM
Practice
2018-2019
PeeWee LL White
7:00 PM-7:50 PM
Practice
2018-2019
Tyke
5:00 PM-5:50 PM
Practice
2018-2019
PeeWee LL Maroon
6:00 PM-6:50 PM
Practice
2018-2019
Pre-School
7:00 AM-7:50 AM
Practice
2018-2019
I.P. (Initiation Program)
8:00 AM-8:50 AM
Practice
2018-2019
I.P. (Initiation Program)
9:00 AM
vs. Mooretown
[EXHIP02]
2018-2019
Atom LL Maroon
T (4-4)
10:00 AM
vs. South Kent Lightning 3
[A116]
2018-2019
Novice Rep
11:15 AM-12:15 PM
Practice
2018-2019
Atom Rep
W (5-3)
12:25 PM
vs. Southkent
[EXHA6]
2018-2019
PeeWee LL White
W (11-1)
1:40 PM
vs. Mooretown Jr. Flags 2
[P80]
2018-2019
PeeWee Rep
T (5-5)
3:00 PM
vs. Southkent
[EXHPW9]
2018-2019
Novice LL
L (1-2)
4:20 PM
vs. East Lambton Eagles
[EXHN9]
2018-2019
Bantam LL
L (1-3)
5:45 PM
vs. Mooretown Jr. Flags 2
[B95]
2018-2019
Midget LL White
W (7-0)
7:25 PM
vs. Wallaceburg Lakers 1
[M95]
06070809101112
2018-2019
Tyke
3:00 PM
vs. Petrolia Oilers 1
[T34]
2018-2019
PeeWee LL Maroon
L (3-4)
4:00 PM
vs. South Kent Lightning 1
[P82]
2018-2019
Midget LL Maroon
W (5-3)
5:20 PM
vs. West Lorne Comets
[M89]
2018-2019
Bantam LL
6:50 PM-7:50 PM
Practice
2018-2019
Midget Rep
4:00 PM-5:00 PM
Practice
2018-2019
Novice Rep
5:10 PM-6:00 PM
Practice
2018-2019
Atom LL White
6:10 PM-7:00 PM
Practice
2018-2019
PeeWee Rep
7:10 PM-8:10 PM
Practice
2018-2019
Bantam Rep
8:20 PM-9:20 PM
Practice
2018-2019
Midget LL Maroon & Midget LL White
9:30 PM-10:50 PM
Shared Practice
2018-2019
I.P. (Initiation Program)
6:00 PM-6:50 PM
Practice
2018-2019
Novice LL
7:00 PM-7:50 PM
Practice
2018-2019
Atom LL Maroon
5:00 PM-5:50 PM
Practice
2018-2019
Atom Rep
6:00 PM-6:50 PM
Practice
2018-2019
PeeWee LL White
7:00 PM-7:50 PM
Practice
2018-2019
Tyke
5:00 PM-5:50 PM
Practice
2018-2019
PeeWee LL Maroon
6:00 PM-6:50 PM
Practice
2018-2019
Pre-School
7:00 AM-7:50 AM
Practice
2018-2019
I.P. (Initiation Program)
8:00 AM-8:50 AM
Practice
2018-2019
I.P. (Initiation Program)
9:00 AM
vs. East Lambton Eagles
[EXHIP03]
2018-2019
Tyke
10:00 AM-11:05 AM
Practice
2018-2019
Novice Rep
11:15 AM
vs. Wallaceburg
[EXHN9]
2018-2019
Atom Rep
W (5-2)
12:25 PM
vs. Erie North Shore AE
[EXHA9]
2018-2019
PeeWee LL Maroon
W (10-1)
1:40 PM
vs. Wallaceburg Lakers
[P85]
2018-2019
PeeWee Rep
3:00 PM-4:10 PM
Practice
2018-2019
Bantam Rep
W (3-1)
4:20 PM
vs. West Lorne Comets
[O-BDD-A01]
2018-2019
Bantam LL
7:25 PM-8:50 PM
Practice
13141516171819
2018-2019
Tyke
3:00 PM
vs. Wallaceburg Lakers
[T38]
2018-2019
PeeWee LL White
T (3-3)
4:00 PM
vs. Mooretown Jr. Flags 1
[P90]
2018-2019
Novice LL
W (2-0)
5:20 PM
vs. South Kent Lightning
[N53]
2018-2019
Bantam LL
6:20 PM-7:50 PM
Practice
2018-2019
Midget Rep
4:00 PM-5:00 PM
Practice
2018-2019
Novice Rep
5:10 PM-6:00 PM
Practice
2018-2019
Atom Rep
6:10 PM-7:00 PM
Practice
2018-2019
PeeWee Rep
7:10 PM-8:10 PM
Practice
2018-2019
Bantam Rep
8:20 PM-9:20 PM
Practice
2018-2019
Midget LL Maroon & Midget LL White
9:30 PM-10:50 PM
Shared Practice
2018-2019
I.P. (Initiation Program)
6:00 PM-6:50 PM
Practice
2018-2019
Novice LL
7:00 PM-7:50 PM
Practice
2018-2019
Bantam LL
L (6-7)
5:10 PM
vs. Mooretown Jr. Flags 1
[B40]
2018-2019
Atom LL White
W (5-1)
6:45 PM
vs. Mooretown Jr. Flags 2
[A145]
2018-2019
Tyke
5:00 PM-5:50 PM
Practice
2018-2019
PeeWee LL Maroon
6:00 PM-6:50 PM
Practice
2018-2019
Pre-School
7:00 AM-7:50 AM
Practice
2018-2019
I.P. (Initiation Program)
8:00 AM-8:50 AM
Practice
2018-2019
I.P. (Initiation Program)
9:00 AM
vs. Southwest Blue
[EXHIP04]
2018-2019
Atom LL Maroon
10:00 AM-11:05 AM
Practice
2018-2019
Novice Rep
W (15-1)
11:15 AM
vs. Plattsville Rage
[O-NWDD-S1-1]
2018-2019
Atom Rep
W (4-2)
12:25 PM
vs. Port Stanley Jr. Sailors
[O-ADD-A01]
2018-2019
PeeWee LL White
L (2-5)
1:40 PM
vs. West Lorne Comets
[P92]
2018-2019
PeeWee Rep
L (3-5)
3:00 PM
vs. West Lorne Comets
[O-PDD-A02]
2018-2019
Bantam Rep
W (5-1)
4:20 PM
vs. West Lorne Comets
[O-BDD-A03]
2018-2019
Midget Rep
L (2-3)
5:45 PM
vs. West Lorne
[TBD2]
2018-2019
Bantam LL
L (3-7)
7:25 PM
vs. Petrolia Oilers
[B85]
20212223242526
2018-2019
Tyke
3:00 PM-3:50 PM
Practice
2018-2019
Bantam LL
4:00 PM-4:50 PM
Practice
2018-2019
PeeWee LL Maroon
L (3-6)
5:00 PM
vs. Mooretown Jr. Flags 1
[P101]
2018-2019
Midget LL Maroon
W (3-1)
6:20 PM
vs. Wallaceburg Lakers 1
[M102]
2018-2019
Midget Rep
4:00 PM-5:00 PM
Practice
2018-2019
Novice Rep
5:10 PM-6:00 PM
Practice
2018-2019
Atom Rep
6:10 PM-7:00 PM
Practice
2018-2019
PeeWee Rep
7:10 PM-8:10 PM
Practice
2018-2019
Bantam Rep
8:20 PM-9:20 PM
Practice
2018-2019
Midget LL White
9:30 PM-10:50 PM
Practice
2018-2019
I.P. (Initiation Program)
6:00 PM-6:50 PM
Practice
2018-2019
Novice LL
7:00 PM-7:50 PM
Practice
2018-2019
Atom LL Maroon
5:00 PM-5:50 PM
Practice
2018-2019
Atom LL White
6:00 PM-6:50 PM
Practice
2018-2019
PeeWee LL White
7:00 PM-7:50 PM
Practice
2018-2019
Tyke
5:00 PM-5:50 PM
Practice
2018-2019
PeeWee LL Maroon
6:00 PM-6:50 PM
Practice
2018-2019
Pre-School
7:00 AM-7:50 AM
Practice
2018-2019
I.P. (Initiation Program)
8:00 AM-8:50 AM
Practice
2018-2019
Tyke
9:00 AM-9:50 AM
Practice
2018-2019
Atom LL Maroon
W (6-0)
10:00 AM
vs. Petrolia Oilers
[A138]
2018-2019
Novice Rep
11:15 AM-12:15 PM
Practice
2018-2019
Atom LL White
12:25 PM-1:30 PM
Practice
2018-2019
PeeWee LL White
W (4-2)
1:40 PM
vs. Southwest Bullets
[P98]
2018-2019
PeeWee Rep
L (1-4)
3:00 PM
vs. West Lorne Comets
[O-PDD-A04]
2018-2019
Bantam Rep
4:20 PM
vs. Mount Bridges
2018-2019
Midget Rep
5:45 PM
vs. West Lorne
[TBD4]
2018-2019
PeeWee LL Maroon
L (2-7)
7:25 PM
vs. South Kent Lightning 2
[P75]
2728293031Feb 01Feb 02
2018-2019
Midget LL White
W (6-0)
3:00 PM
vs. West Lorne Comets
[M72]
2018-2019
Bantam LL
4:50 PM-6:20 PM
Practice
2018-2019
Midget LL Maroon
T (4-4)
6:30 PM
vs. Mooretown Jr. Flags
[M106]
2018-2019
Midget Rep
4:00 PM-5:00 PM
Practice
2018-2019
Novice Rep
5:10 PM-6:00 PM
Practice
2018-2019
Atom Rep
6:10 PM-7:10 PM
Practice
2018-2019
Bantam Rep
7:20 PM-8:20 PM
Practice
2018-2019
I.P. (Initiation Program)
6:00 PM-6:50 PM
Practice
2018-2019
Novice LL
7:00 PM-7:50 PM
Practice
2018-2019
Midget LL White & Midget LL Maroon
8:00 PM-9:20 PM
Shared Practice
2018-2019
Atom LL Maroon
5:00 PM-5:50 PM
Practice
2018-2019
Atom LL White
6:00 PM-6:50 PM
Practice
2018-2019
PeeWee LL White
7:00 PM-7:50 PM
Practice
2018-2019
Pre-School
7:00 AM-7:50 AM
Practice
2018-2019
I.P. (Initiation Program)
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Feb 03Feb 04Feb 05Feb 06Feb 07Feb 08Feb 09
2018-2019
Tyke
4:30 PM-5:20 PM
Practice
2018-2019
Novice Rep
W (11-0)
5:30 PM
vs. Plattsville Rage
[O-NWDD-S1-3]
2018-2019
Midget LL White
W (8-2)
6:30 PM
vs. Southwest Bullets
[MCH03]
2018-2019
Midget Rep
4:00 PM-4:50 PM
Practice
2018-2019
Novice Rep
5:00 PM-5:50 PM
Practice
2018-2019
PeeWee Rep
6:00 PM-6:50 PM
Practice
2018-2019
Atom Rep
W (8-1)
7:00 PM
vs. Port Stanley Jr. Sailors
[O-ADD-A03]
2018-2019
Bantam Rep
8:20 PM-9:20 PM
Practice
2018-2019
Midget LL Maroon & Midget LL White
9:30 PM-10:50 PM
Shared Practice
2018-2019
I.P. (Initiation Program)
6:00 PM-6:50 PM
Practice
2018-2019
Novice LL
7:00 PM-7:50 PM
Practice
2018-2019
Atom LL Maroon
5:00 PM-5:50 PM
Practice
2018-2019
Atom LL White
6:00 PM-6:50 PM
Practice
2018-2019
PeeWee LL White
7:00 PM-7:50 PM
Practice
2018-2019
Tyke
5:00 PM-5:50 PM
Practice
2018-2019
Atom Rep
6:00 PM-6:50 PM
Practice
2018-2019
Pre-School
7:00 AM-7:50 AM
Practice
2018-2019
I.P. (Initiation Program)
8:00 AM-8:50 AM
Practice
2018-2019
Novice LL
W (2-1)
9:00 AM
vs. South Kent Lightning
[NCO03]
2018-2019
Atom LL White
W (3-1)
10:00 AM
vs. West Lorne Comets
[ACH04]
2018-2019
Novice Rep
T (3-3)
11:15 AM
vs. Chatham Novice AA Cobras
[EXHN10]
2018-2019
Atom Rep
W (7-1)
12:25 PM
vs. Mooretown Atom AE
[EXHA10]
2018-2019
Tyke
1:40 PM-2:50 PM
Practice
2018-2019
Bantam Rep
W (11-0)
4:20 PM
vs. St. George Generals
[O-BDD-Q1-1]
2018-2019
PeeWee Rep
T (5-5)
5:45 PM
vs. Southkent Lightning
2018-2019
Midget Rep
7:25 PM-8:50 PM
Practice
Venue Details
Google Maps
Ken Houston Memorial Agricultural Centre
1212 North St. , Dresden, ON  N0P1M0
  • Current Season

    No Scores Reported
  • All-Time

    429 - 449 - 97
Printed from dresdenminorhockey.com on Tuesday, August 20, 2019 at 2:47 PM